UBIQUITI POE-48-24W Ubiquiti PoE-48 Passive PoE Adapter EU/ 48V 0.5A/ grounding/ESD protection/ 24W
Product image of Ubiquiti POE-48-24W
  • Product image of Ubiquiti POE-48-24W 1
  • Product image of Ubiquiti POE-48-24W 2
VendorUbiquiti
Product codePOE-48-24W
Warranty 2 years
Ships in 3-5 bd
Quantity5+ pcs
Ships quicker
UBIQUITI POE-48-24W Ubiquiti PoE-48 Pass
Ethernet interface type:
Fast Ethernet
Ethernet LAN data rates:
10,100 Mbit/s
Power over Ethernet (PoE):
Yes
Product colour:
Black
Ethernet LAN (RJ-45) ports:
2
Power over Ethernet (PoE) voltage:
48 V
Input voltage:
100 - 240 V
Input frequency:
50/60 Hz
Certification:
CE, FCC, IC, UL
Operating temperature (T-T):
0 - 40 °C
Operating temperature (T-T):
32 - 104 °F
Operating relative humidity (H-H):
35 - 95%
Storage temperature (T-T):
-30 - 70 °C
Width:
88 mm
Depth:
57 mm
Height:
33 mm