LG Television LED 43 cale 43UA731C0LA.AEEQ
Product image of LG 43UA731C0LA.AEEQ
  • Product image of LG 43UA731C0LA.AEEQ 1
  • Product image of LG 43UA731C0LA.AEEQ 2
VendorLG
Product code43UA731C0LA.AEEQ
Warranty 3 years
Ships in 5-8 bd
Quantity5+ pcs
Energy label:
Panel type:
LED
Screen size (diag.):
43"
HD technology:
Ultra HD/4K
Resolution:
3840 x 2160
Refresh rate:
60 Hz
Aspect ratio:
16:9
Brightness:
300 nits
TV tuner:
DVB-T MPEG-2
TV tuner:
DVB-T MPEG-4 (H.264)
DVB-S
DVB-S2
DVB-T2/HEVC (H.265)
DVB-C
Smart TV:
yes
System TV:
WebOS LG
Image technology:
HDR
Image technology:
Game Optimizer
Filmmaker Mode (FMM)
HLG
Dynamic Tone Mapping
4K Upscaling
HDR Active
HDR10 Pro
HGiG
PVR/DVR:
No
3D support:
No
DLNA:
Yes
functions:
Automatic channel scanning
Max speaker power (total):
20 W
Hotel mode:
Bluetooth:
WiFi:
I/O connectors:
1 x SPDIF out
I/O connectors:
3 x HDMI
1 x CI/Cl+ slot
2 x USB 2.0
1 x RJ-45 LAN
2 x Antenna Input
VESA:
200 x 200
Power consumption:
54 W
Height:
564 mm
Height with stand:
621 mm
Width:
967 mm
Depth:
57.1 mm
Depth with stand:
200 mm