Toshiba QLED TV 55 cali 55QV7G63DG
Product image of Toshiba 55QV7G63DG
  • Product image of Toshiba 55QV7G63DG 1
  • Product image of Toshiba 55QV7G63DG 2
  • Product image of Toshiba 55QV7G63DG 3
  • Product image of Toshiba 55QV7G63DG 4
  • Product image of Toshiba 55QV7G63DG 5
  • Product image of Toshiba 55QV7G63DG 6
  • Product image of Toshiba 55QV7G63DG 7
  • Product image of Toshiba 55QV7G63DG 8
  • Product image of Toshiba 55QV7G63DG 9
VendorToshiba
Product code55QV7G63DG
Warranty 2 years
Ships in 5-8 bd
Quantity5+ pcs
Energy label:
Panel type:
QLED
Screen size (diag.):
55"
HD technology:
Ultra HD/4K
Resolution:
3840 x 2160
Native refresh rate:
120 Hz
Refresh rate:
144 Hz
Aspect ratio:
16:9
Brightness:
350 cd/m²
TV tuner:
DVB-T MPEG-2
TV tuner:
DVB-T MPEG-4 (H.264)
DVB-S
DVB-S2
DVB-T2/HEVC (H.265)
DVB-C
Analog
Smart TV:
yes
System TV:
VIDAA
Image technology:
UHD Upscaling
Image technology:
HDR10
Dolby Vision HDR
MEMC
TRU Flow
TRU Resolution
Wide Color Gamut
HDR
PVR/DVR:
Yes
3D support:
No
DLNA:
functions:
EPG
functions:
Automatic channel scanning
Parental lock
Max speaker power (total):
20 W
Hotel mode:
Bluetooth:
WiFi:
I/O connectors:
1 x Optical
I/O connectors:
1 x RJ-45 LAN
2 x USB 2.0
3 x HDMI
1 x 3,5 mm minijack
1 x CI/Cl+ slot
1 x Audio in
VESA:
200 x 200
Power consumption:
64 W
Height:
709 mm
Height with stand:
761 mm
Width:
1227 mm
Depth:
66 mm
Depth with stand:
229 mm