Cooler Gembird NBS-1F17T-01
Product image of GEMBIRD NBS-1F17T-01
  • Product image of GEMBIRD NBS-1F17T-01 1
  • Product image of GEMBIRD NBS-1F17T-01 2
  • Product image of GEMBIRD NBS-1F17T-01 3
  • Product image of GEMBIRD NBS-1F17T-01 4
  • Product image of GEMBIRD NBS-1F17T-01 5
VendorGEMBIRD
Product codeNBS-1F17T-01
Ships in 7-10 bd
Quantity5+ pcs
Ships quicker
Maximum screen size:
43.2 cm (17")
Number of built-in cooling fans:
1 pc(s)
Fan speed control:
Yes
Fan diameter:
15 cm
Rotational speed (min):
800 RPM
Rotational speed (max):
1500 RPM
Fan performance:
20 cfm
Noise level:
10 dB
Product colour:
Black
Material:
Metal, Plastic
On/off switch:
Yes
Illumination:
Illumination colour:
Purple
Country of origin:
China
Host interface:
USB
USB version:
2.0
USB ports quantity:
2
Power source type:
USB
Input voltage:
5 V
Current consumption:
350 mA
Width:
370 mm
Depth:
265 mm
Height:
33 mm
Weight:
660 g
Package width:
395 mm
Package depth:
65 mm
Package height:
275 mm
Package type:
Box
Compliance certificates:
RoHS
Master (outer) case width:
645 mm
Master (outer) case length:
405 mm
Master (outer) case height:
570 mm