Dahua Europe PoE switch PFS3228-24GT-360
Product image of Dahua Europe 3228-24GT360
  • Product image of Dahua Europe 3228-24GT360 1
VendorDahua Europe
Product code3228-24GT360
Ships in 5-7 bd
Quantity1 pc
PoE šakotuvas 24-Portų, uplink 2-Port RJ45 + 2-Port SFP, 360WProduct OverviewDH-PFS3228-24GT-360 is an unmanaged PoE switch with red port supporting IEEE802.3bt standard. It supports maximum 90W power supply and power consumption management strategy to ensure the stable operation under extreme circumstances. Gigabit accesses support high definition. Gigabit uplink optical fiber supports long distance transmission. Applicable to small and micro-scale monitoring networks such as office desktops, schools, hotels, supermarkets, hospitals.Features:• Supports long distance PoE transmission.• Two-layer industrial PoE switch.• Red Port Supports BT 90W.• Smooth Transmission, Plug and Play.• MAC auto study and aging, MAC address list capacity is 8K.• Conform IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3x, IEEE802.3ab, IEEE802.3z standards.• Supports PoE IEEE802.3af, IEEE802.3at, Hi-PoE, IEEE802.3bt standard.• Industrial wide temperature design.Technical Specifications:• Model PFS3228-24GT-360.Ethernet Ports: • 24*10/100/1000Mbps RJ45 (PoE).• 2*10/100/1000Mbps RJ45 (uplink).• 2*1000Mbps SFP (uplink).• PoE Power Consumption Port 1-2=90W, Port 3-24=30W, Total=360W.• PoE Protocol IEEE802.3af, IEEE802.3at, Hi-PoE, IEEE802.3bt.• Switching Capacity 52Gbps.• Packet Forwarding Rate 38.688Mpps.• Packet Buffer Memory 4Mbit.• MAC Table Size 8K.• Application Humidity 10%~90%RH.• Power AC 100-240V.• Thunder Protection Common Mode 4KV.• Differential Mode 2KV.• ESD Air discharge: 8 kV.• Contact discharge: 6 kV.• Working Temperature -10°C~55°C.• Dimension(W×D×H) 440mm×300mm×44mm.