Supermicro CSE-732D4-668B computer case Midi Tower Black 668 W
Product image of SUPERMICRO CSE-732D4-668B
  • Product image of SUPERMICRO CSE-732D4-668B 1
VendorSUPERMICRO
Product codeCSE-732D4-668B
Warranty 1 year
Ships in 3-5 bd
Quantity4 pcs
Number of 5.25" bays:
2
Number of external 5.25" bays:
2
On/off button:
Yes
Number of expansion slots:
7
Supported motherboard form factors:
micro ATX, ATX, EATX
Number of 3.5" bays:
5
Number of internal 3.5" bays:
4
Cable lock slot:
Yes
LED indicators:
System, HDD, Network, Power
Product colour:
Black
Type:
PC
Form factor:
Midi Tower
Cable lock slot type:
Kensington
Operating temperature (T-T):
5 - 35 °C
Storage temperature (T-T):
-40 - 70 °C
Operating relative humidity (H-H):
8 - 90%
Storage relative humidity (H-H):
5 - 95%
Depth:
525 mm
Width:
193 mm
Height:
424 mm
Weight:
12.7 kg
Supported HDD sizes:
3.5", 5.25"
Number of HDDs supported:
6
Audio output:
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity:
USB 2.0 ports quantity:
Harmonized System (HS) code:
Warnings:
Number of front fans supported (max):
1
Number of rear fans supported (max):
1
Rear fans diameters supported:
120 mm
Rear fans installed:
1x 120 mm
Front fans diameters supported:
120 mm
Power supply included:
Power supply:
668 W
ATX power connector (20+4 pin):