Toshiba Television LED 55 cali 55UV3F63DG
Product image of Toshiba 55UV3F63DG
  • Product image of Toshiba 55UV3F63DG 1
  • Product image of Toshiba 55UV3F63DG 2
  • Product image of Toshiba 55UV3F63DG 3
  • Product image of Toshiba 55UV3F63DG 4
  • Product image of Toshiba 55UV3F63DG 5
  • Product image of Toshiba 55UV3F63DG 6
  • Product image of Toshiba 55UV3F63DG 7
  • Product image of Toshiba 55UV3F63DG 8
  • Product image of Toshiba 55UV3F63DG 9
  • Product image of Toshiba 55UV3F63DG 10
  • Product image of Toshiba 55UV3F63DG 11
  • Product image of Toshiba 55UV3F63DG 12
  • Product image of Toshiba 55UV3F63DG 13
VendorToshiba
Product code55UV3F63DG
Warranty 2 years
Ships in 5-8 bd
Quantity5+ pcs
Ships quicker
Energy label:
Panel type:
D-LED
Screen size (diag.):
55"
HD technology:
Ultra HD/4K
Resolution:
3840 x 2160
Refresh rate:
60 Hz
Brightness:
350 cd/m²
TV tuner:
DVB-C
TV tuner:
DVB-T MPEG-2
DVB-T2/HEVC (H.265)
Analog
DVB-S
DVB-S2
DVB-T MPEG-4 (H.264)
Smart TV:
yes
System TV:
VIDAA
Image technology:
Dolby Vision HDR
Image technology:
HDR
HDR10
MEMC
TRU Flow
TRU Resolution
UHD Upscaling
PVR/DVR:
Yes
3D support:
No
DLNA:
No
functions:
EPG
Max speaker power (total):
20 W
Hotel mode:
Bluetooth:
WiFi:
I/O connectors:
1 x Antenna input
I/O connectors:
1 x CI/Cl+ slot
1 x RJ-45 LAN
2 x USB 2.0
3 x HDMI
VESA:
200 x 200
Height:
712 mm
Height with stand:
767 mm
Width:
1233 mm
Depth:
87 mm
Depth with stand:
235 mm