Speaker Gembird SPK-BT-15-R czerwony (SPK-BT-15-R)
Product image of GEMBIRD SPK-BT-15-R
  • Product image of GEMBIRD SPK-BT-15-R 1
  • Product image of GEMBIRD SPK-BT-15-R 2
VendorGEMBIRD
Product codeSPK-BT-15-R
Ships in 2-3 weeks
Quantity2 pcs
Number of speakers:
1
RMS rated power:
5 W
Frequency range:
100 - 20000 Hz
Signal-to-Noise Ratio (SNR):
85 dB
Connectivity technology:
Wired & Wireless
Wi-Fi:
N
Bluetooth:
Y
3.5 mm connector:
Y
AUX in:
Bluetooth version:
5.0
Bluetooth range:
10 m
USB connectivity:
USB connector type:
Micro-USB
Product type:
Mono portable speaker
Product colour:
Red
Design:
Cylinder
Volume control:
Touch
On/off switch:
Recommended usage:
Universal
Card reader integrated:
Built-in microphone:
FM radio:
N
Compatible memory cards:
MicroSD (TransFlash)
Maximum memory card size:
32 GB
Hands-free mode:
Easy pairing:
Country of origin:
China
Certification:
LVD, EMC, RED
Battery type:
Built-in battery
Power source type:
Battery, DC
Battery technology:
Lithium
Battery capacity:
1200 mAh
DC input voltage:
5 V
Width:
116 mm
Depth:
93 mm
Height:
93 mm
Weight:
305 g
Cables included:
USB
Package type:
Box
Sustainability certificates:
RoHS
Input current:
1.5 A
Manual:
Bluetooth frequency band:
2402 - 2480 GHz