HOUSING SERWEROWA SUPERMICRO CSE-735D4-668B
Product image of SUPERMICRO CSE-735D4-668B
  • Product image of SUPERMICRO CSE-735D4-668B 1
  • Product image of SUPERMICRO CSE-735D4-668B 2
VendorSUPERMICRO
Product codeCSE-735D4-668B
Ships in 2-3 weeks
Quantity2 pcs
Form factor:
Midi Tower
Type:
Server
Product colour:
Black
Supported motherboard form factors:
ATX, EATX, micro ATX
Number of 3.5" bays:
1
Number of 5.25" bays:
2
Power supply included:
Yes
Power supply:
668 W
AC input voltage:
110 - 240 V
AC input frequency:
50/60 Hz
USB 2.0 ports quantity:
0
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity:
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity:
USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity:
USB Type-C ports quantity:
1
Supported HDD sizes:
3.5,5.25"
Operating temperature (T-T):
5 - 35 °C
Storage temperature (T-T):
-40 - 70 °C
Operating relative humidity (H-H):
8 - 90%
Storage relative humidity (H-H):
5 - 95%
Width:
193 mm
Depth:
536 mm
Height:
424 mm
Weight:
12.7 kg
Package width:
543 mm
Package depth:
642 mm
Package height:
304 mm