DeWalt D26200-QS Router
Product image of DeWALT D26200-QS
  • Product image of DeWALT D26200-QS 1
VendorDeWALT
Product codeD26200-QS
Ships in 5-8 bd
Quantity1+ pcs
Adjustable speed:
Y
Product colour:
Black, Stainless steel, Yellow
Idle speed (max):
27000 RPM
Collet capacity:
6,8 (5/16")
Idle speed (min):
16000 RPM
Routing stroke:
5.5 cm
Vibration level:
6.8 m/s²
Power source:
AC
Input power:
900 W
Output power:
620 W
Depth:
120 mm
Height:
200 mm