Neomounts DS45-430BL19 TV-table stand 23-75" to the screens, black
Product image of Neomounts DS45-430BL19
  • Product image of Neomounts DS45-430BL19 1
VendorNeomounts
Product codeDS45-430BL19
Ships in 4-6 bd
Quantity5+ pcs
Ships quicker
Maximum weight capacity:
40 kg
Maximum screen size:
190.5 cm (75")
Mounting type:
Desk
Minimum VESA mount:
200 x 200 mm
Maximum VESA mount:
800 x 400 mm
Minimum screen size:
58.4 cm (23")
Panel mounting interface:
Number of displays supported:
1
Height adjustment:
Yes
Height adjustment range:
0 - 62 mm
Product colour:
Black
Housing material:
Steel
Country of origin:
China
Warranty period:
5 year(s)
Width:
426 mm
Depth (min):
35.5 cm
Height:
735 mm
Package width:
165 mm
Package depth:
45 mm
Package height:
385 mm
Package weight:
2.6 kg
Master (outer) case width:
350 mm
Master (outer) case length:
200 mm
Master (outer) case height:
400 mm