LCD Monitor|LG|34 "|3440 x 1440 pixels|Wide Quad HD|Native aspect ratio 21:9|LCD|Curved|34BA75QE-B
Product image of LG 34BA75QE-B
  • Product image of LG 34BA75QE-B 1
VendorLG
Product code34BA75QE-B
Warranty 2 years
Ships in 1-3 bd
Quantity5+ pcs
Ships quicker
Summary:
LG 34BA75QE-B. Display diagonal: 86.4 cm (34"), Display resolution: 3440 x 1440 pixels, HD type: Wide Quad HD, Display technology: LCD, Response time: 5 ms, Native aspect ratio: 21:9, Viewing angle, horizontal: 178°, Viewing angle, vertical: 178°. Built-in speaker(s). Built-in USB hub. VESA mounting, Height adjustment. Product colour: Black
Category Code:
LC3
Unit Box Height:
0.49
Unit Box Length:
0.98
Unit Box Width:
0.2
Contrast ratio (typical):
1000:1
Display brightness (typical):
300 cd/m²
Display diagonal:
34 "
Display diagonal (metric):
87 cm
Display number of colours:
1.07 billion colours
Display resolution:
3440 x 1440 pixels
Display technology:
LCD
HD type:
Wide Quad HD
High Dynamic Range (HDR) supported:
Yes
High Dynamic Range (HDR) technology:
High Dynamic Range 10 (HDR10)
Maximum refresh rate:
60 Hz
Native aspect ratio:
21:9
Panel type:
IPS
Response time:
5 ms
Screen curvature rating:
3800R
Screen shape:
Curved
sRGB coverage (typical):
99 %
Touchscreen:
No
Viewing angle, horizontal:
178 °
Viewing angle, vertical:
178 °
AMD FreeSync:
No
Flicker-free technology:
Yes
NVIDIA G-SYNC:
Built-in camera:
Built-in speaker(s):
Number of speakers:
2
RMS rated power:
10 W
Market positioning:
Business
Product colour:
Black
Built-in KVM switch:
Built-in USB hub:
DisplayPorts quantity:
1
HDMI:
HDMI ports quantity:
2
HDMI version:
2.0
Headphone out:
Number of upstream ports:
1
USB Power Delivery (USB PD):
USB Power Delivery up to:
90 W
USB Type-A downstream ports quantity:
4
USB Type-C downstream ports quantity:
USB upstream port type:
USB Type-A
Ethernet LAN:
Adjustable height (max):
150 mm
Height adjustment:
On Screen Display (OSD):
Panel mounting interface:
100 x 100 mm
Swivel angle range:
-45 - 45 °
Swivelling:
Tilt adjustment:
Tilt angle range:
-5 - 21 °
VESA mounting:
AC input frequency:
50/60 Hz
AC input voltage:
100 - 240 V
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:
42 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:
29 kWh
Energy efficiency class (HDR):
G
Energy efficiency class (SDR):
F
Power consumption (standby):
0.5 W
Power consumption (typical):
29 W
Power supply type:
Internal
Depth (with stand):
267.5 mm
Depth (without stand):
83.6 mm
Height (with stand):
543.5 mm
Height (without stand):
364.4 mm
Weight (with stand):
11000 g
Weight (without stand):
7500 g
Width (with stand):
816.7 mm
Width (without stand):
816.7 mm
Package depth:
203 mm
Package height:
482 mm
Package weight:
Package width:
988 mm