LG 35BN77CP-B
Product image of LG 35BN77CP-B
  • Product image of LG 35BN77CP-B 1
  • Product image of LG 35BN77CP-B 2
VendorLG
Product code35BN77CP-B
Ships in 5-8 bd
Quantity1+ pcs
Ships quicker
Display diagonal:
88.9 cm (35")
Display resolution:
3440 x 1440 pixels
Native aspect ratio:
21:9
Display technology:
LED
Touchscreen:
No
HD type:
Quad HD
Panel type:
VA
Response time:
5 ms
Screen shape:
Curved
Contrast ratio (typical):
2500:1
Maximum refresh rate:
100 Hz
Display number of colours:
16.7 million colours
Backlight type:
LED
Display brightness (peak):
300 cd/m²
Display surface:
Matt
Anti-glare screen:
Yes
Supported graphics resolutions:
3440 x 1440
Supported video modes:
1440p
Aspect ratio:
21:9
Viewing angle, horizontal:
178°
Viewing angle, vertical:
178°
Pixel pitch:
0.238 x 0.24 mm
Display diagonal (metric):
88.9 cm
High Dynamic Range (HDR) supported:
Yes
High Dynamic Range (HDR) technology:
High Dynamic Range 10 (HDR10)
NVIDIA G-SYNC:
No
AMD FreeSync:
AMD FreeSync type:
FreeSync
Flicker-free technology:
Game mode:
Built-in speaker(s):
Built-in camera:
Number of speakers:
2
Market positioning:
Gaming
Product colour:
Black
Frameless design:
Feet colour:
Black
Built-in USB hub:
HDMI:
Headphone out:
USB Type-C downstream ports quantity:
1
HDMI ports quantity:
2
DisplayPorts quantity:
1
DisplayPort version:
1.4
Height adjustment:
Swivelling:
Swivel angle range:
45 - 45°
Tilt adjustment:
Tilt angle range:
35 - 5°
On Screen Display (OSD):
On Screen Display (OSD) languages:
German, English, Spanish, Estonian, Finnish, French, Korean, Polish, Portuguese
Number of OSD languages:
16
Energy efficiency class (SDR):
G
Energy efficiency class (HDR):
G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:
34 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:
44 kWh
Power consumption (typical):
45 W
Power consumption (standby):
0.5 W
Power consumption (average):
45 W
Power consumption (off):
0.3 W
AC input voltage:
220 - 240 V
AC input frequency:
50/60 Hz
Energy efficiency scale:
A to G
Width (with stand):
831.6 mm
Depth (with stand):
252.9 mm
Height (with stand):
622.8 mm
Weight (with stand):
10 kg
Width (without stand):
831.6 mm
Depth (without stand):
94.1 mm
Height (without stand):
372.7 mm
Weight (without stand):
6.6 kg
Package width:
1001 mm
Package depth:
212 mm
Package height:
571 mm