Dahua Europe TV Set|DAHUA|43"|4K/Smart|QLED|3840x2160|Wireless LAN|Bluetooth|Android TV|DHI-LTV43-QSD400
<
>
VendorDahua Europe
Product codeDHI-LTV43-QSD400
Warranty
2 years
Ships in
1-3 bd
- The ultra-narrow frame design provides the best quality appearance
- The built-in speakers powered by Dolby technology
- It provides access to 500.000+ movies and shows, and all the top apps
- With Google Assistant, you can control the TV with voice
- With Chromecast Built-in, you can cast all your favorite shows to your TV
Summary:
Dahua Technology LTV43-QSD400. Display diagonal: 109.2 cm (43"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: QLED, Screen shape: Flat. Smart TV. Display brightness: 350 cd/m², Response time: 9.5 ms, Contrast ratio (typical): 5000:1, Native aspect ratio: 16:9. Digital signal format system: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black
Vendor Homepage:
Category Code:
TVP
Unit Box Height:
0.63
Unit Box Length:
1.06
Unit Box Width:
0.13
Colour gamut standard:
Adobe RGB/DCI-P3/NTSC/sRGB
Contrast ratio (typical):
5000:1
Display brightness:
350 cd/m²
Display diagonal:
43 "
Display diagonal (metric):
108 cm
Display number of colours:
1.07 billion colours
Display resolution:
3840 x 2160 pixels
Display technology:
QLED
HD type:
4K Ultra HD
LED backlight:
Yes
Native aspect ratio:
16:9
Native refresh rate:
60 Hz
Response time:
9.5 ms
Screen shape:
Flat
Viewing angle, horizontal:
178 °
Viewing angle, vertical:
178 °
App distribution platform:
Google Play
Built-in Chromecast:
Yes
Internet TV:
Music apps:
YouTube Music
Operating system installed:
Android TV
Operating system version:
11
Smart TV:
Video apps:
Netflix/YouTube
Audio (L/R) out:
1
Audio Return Channel (ARC):
Common interface (CI):
Composite video in:
1
Ethernet LAN (RJ-45) ports:
HDMI ports quantity:
2
HDMI version:
2.1
PC in (D-Sub):
No
USB 2.0 ports quantity:
2
Audio decoders:
Dolby AC4/Dolby Digital/Dolby Digital Plus/Dolby MS12
Audio output channels:
2.0 channels
Enhanced Audio Return Channel (eARC):
Number of speakers:
RMS rated power:
16 W
Bluetooth:
Bluetooth version:
5.1
Ethernet LAN:
Wi-Fi:
Panel mounting interface:
300 x 300 mm