StarTech.com 11IP-PRIVACY-SCREEN, 11IN IPAD PRO PRIVACY SCREEN
Product image of StarTech.com 11IP-PRIVACY-SCREEN
  • Product image of StarTech.com 11IP-PRIVACY-SCREEN 1
VendorStarTech.com
Product code11IP-PRIVACY-SCREEN
Ships in 7-9 bd
Quantity5+ pcs
Maximum screen size:
27.9 cm (11")
Suitable for:
Tablet
Type:
Frameless display privacy filter
Screen size HxW:
170 x 245 mm
Filter colour:
Black
Material:
Plastic
Product colour:
Black
Display filter features:
Anti-glare, Privacy
Display types supported:
LCD
Limits viewing angle:
30°
Light transmission:
60%
Cleaning cloth:
Yes
Privacy filtering orientation:
Landscape & portrait
Installation type:
Full adhesive
Reduces blue light up to:
51%
Blue light filter:
Yes
Brand compatibility:
Apple
Compatibility:
iPad Pro
Weight:
43 g
Package width:
390 mm
Package depth:
245 mm
Package height:
6 mm
Package weight:
140 g
Master (outer) case width:
440 mm
Master (outer) case length:
280 mm
Master (outer) case height:
200 mm