Ubiquiti Power Adapter POE-24-AF5X
Product image of Ubiquiti POE-24-AF5X
  • Product image of Ubiquiti POE-24-AF5X 1
VendorUbiquiti
Product codePOE-24-AF5X
Ships in 2-4 bd
Quantity5+ pcs
Ethernet interface type:
Gigabit Ethernet
Ethernet LAN data rates:
10,100,1000 Mbit/s
Product colour:
Black
Power over Ethernet (PoE) voltage:
24 V
Input voltage:
90 - 260 V
Input frequency:
47 - 63 Hz
Input current:
0.4/0.6 A
Output current:
1 A
Operating temperature (T-T):
0 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H):
35 - 95%
Storage temperature (T-T):
-30 - 70 °C
Weight:
158.5 g
Dimensions (WxDxH):
88 x 57 x 33 mm