Dahua Europe SWITCH DAHUA PFS3010-8ET-96-V2
Product image of Dahua Europe PFS3010-8ET-96-V2
  • Product image of Dahua Europe PFS3010-8ET-96-V2 1
  • Product image of Dahua Europe PFS3010-8ET-96-V2 2
  • Product image of Dahua Europe PFS3010-8ET-96-V2 3
  • Product image of Dahua Europe PFS3010-8ET-96-V2 4
VendorDahua Europe
Product codePFS3010-8ET-96-V2
Ships in 3-5 bd
Quantity5+ pcs
Switch type:
Unmanaged
Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity:
Basic switching RJ-45 Ethernet ports type:
Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Fast Ethernet (copper) ports quantity:
8
Gigabit Ethernet (copper) ports quantity:
Networking standards:
IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3by, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
10G support:
No
Ethernet LAN data rates:
10,100,1000 Mbit/s
MAC address table:
8000 entries
Switching capacity:
5.6 Gbit/s
Forwarding rate:
4.17 Mpps
Packet buffer memory:
4 MB
Product colour:
Black
Power source:
DC
DC input voltage:
48 - 57 V
Power consumption (typical):
90 W
Power over Ethernet (PoE):
Yes
Power over Ethernet (PoE) ports quantity:
Total Power over Ethernet (PoE) budget:
96 W
Operating temperature (T-T):
-10 - 55 °C
Storage temperature (T-T):
-20 - 70 °C
Operating relative humidity (H-H):
5 - 95%
Storage relative humidity (H-H):
5 - 95%
Weight:
500 g
Package width:
190 mm
Package depth:
100 mm
Package height:
30 mm