GEMBIRD 3DP-PLA1.75-01-FR
Product image of GEMBIRD 3DP-PLA1.75-01-FR
  • Product image of GEMBIRD 3DP-PLA1.75-01-FR 1
VendorGEMBIRD
Product code3DP-PLA1.75-01-FR
Ships in 2-4 bd
Quantity5+ pcs
Printing colours:
Fluorescent red
Colour name:
Fluorescent Red
Tensile modulus:
45 MPa
Print temperature guideline:
200 °C
Diameter:
1.75 mm
Package width:
210 mm
Package depth:
210 mm
Package height:
80 mm