SAMSUNG LS24D402GAUXEN 24inch IPS FHD 250cd/m2 HDMI 2xUSB2.0
Product image of Samsung LS24D402GAUXEN
  • Product image of Samsung LS24D402GAUXEN 1
  • Product image of Samsung LS24D402GAUXEN 2
  • Product image of Samsung LS24D402GAUXEN 3
  • Product image of Samsung LS24D402GAUXEN 4
  • Product image of Samsung LS24D402GAUXEN 5
  • Product image of Samsung LS24D402GAUXEN 6
  • Product image of Samsung LS24D402GAUXEN 7
  • Product image of Samsung LS24D402GAUXEN 8
VendorSamsung
Product codeLS24D402GAUXEN
Warranty 2 years
Ships in 1-3 bd
Quantity5+ pcs
SAMSUNG LS24D402GAUXEN 24inch IPS FHD
Product Description:
Samsung Essential S4 S24D402GAU - S40GD Series - LED monitor - Full HD (1080p) - 24"
Device Type:
LED-backlit LCD monitor - 24"
Energy Label QR Code URL:
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2109454
Energy Class:
Class C
Energy Consumption per Year:
18 kWh
Features:
USB 2.0 hub
Panel Type:
IPS
Aspect Ratio:
16:9
Native Resolution:
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz
Pixel Pitch:
0.2767 mm
Brightness:
250 cd/m²
Contrast Ratio:
1000:1
Response Time:
5 ms (grey-to-grey)
Colour Support:
16.7 million colours
Colour Gamut:
72% (CIE 1931)