SAMSUNG LS27D360GAUXEN 27inch Monitor 1920x1080 100Hz 4ms VGA HDMI
Product image of Samsung LS27D360GAUXEN
  • Product image of Samsung LS27D360GAUXEN 1
VendorSamsung
Product codeLS27D360GAUXEN
Warranty 2 years
Ships in 1-3 bd
Quantity5+ pcs
SAMSUNG LS27D360GAUXEN 27inch Monitor
Product Description:
Samsung S27D360GAU - S36GD Series - LED monitor - curved - Full HD (1080p) - 27"
Device Type:
LED-backlit LCD monitor - 27"
Energy Label QR Code URL:
Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2015588
Energy Class:
Class E
Energy Consumption per Year:
31 kWh
Curved Screen:
Yes
Panel Type:
VA
Aspect Ratio:
16:9
Native Resolution:
Full HD (1080p) 1920 x 1080 at 100 Hz
Brightness:
250 cd/m²
Contrast Ratio:
3000:1
Response Time:
4 ms (grey-to-grey)
Colour Support:
16.7 million colours
Colour Gamut:
95% sRGB