Dahua Europe TV Set|DAHUA|50"|4K/Smart|QLED|3840x2160|Wireless LAN|Bluetooth|Android TV|DHI-LTV50-QSD400
Product image of Dahua Europe DHI-LTV50-QSD400
  • Product image of Dahua Europe DHI-LTV50-QSD400 1
VendorDahua Europe
Product codeDHI-LTV50-QSD400
Quantity5+ pcs
  • The ultra-narrow frame design provides the best quality appearance
  • The built-in speakers powered by Dolby technology
  • It provides access to 500.000+ movies and shows, and all the top apps
  • With Google Assistant, you can control the TV with voice
  • With Chromecast Built-in, you can cast all your favorite shows to your TV
Summary:
Dahua Technology LTV50-QSD400. Display diagonal: 127 cm (50"), Display resolution: 3840 x 2160 pixels, HD type: 4K Ultra HD, Display technology: QLED, Screen shape: Flat. Smart TV. Display brightness: 250 cd/m², Response time: 8 ms, Contrast ratio (typical): 3750:1, Native aspect ratio: 16:9. Digital signal format system: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black
Unit Box Height:
0.75
Unit Box Length:
1.2
Unit Box Width:
0.13
Colour gamut standard:
Adobe RGB/DCI-P3/NTSC/sRGB
Contrast ratio (typical):
3750:1
Display brightness:
250 cd/m²
Display diagonal:
50 "
Display diagonal (metric):
126 cm
Display number of colours:
1.07 billion colours
Display resolution:
3840 x 2160 pixels
Display technology:
QLED
HD type:
4K Ultra HD
LED backlight:
Native refresh rate:
60 Hz
Response time:
8 ms
178 °
App distribution platform:
Google Play
Built-in Chromecast:
Yes
Internet TV:
Music apps:
YouTube Music
Smart TV:
Video apps:
Netflix/YouTube
Audio (L/R) out:
1
Audio Return Channel (ARC):
Common interface (CI):
Composite video in:
2
HDMI version:
2.1
PC in (D-Sub):
No
Audio decoders:
Dolby AC4/Dolby Digital/Dolby Digital Plus/Dolby MS12
Audio output channels:
2.0 channels
Number of speakers:
RMS rated power:
8 W
Bluetooth:
Bluetooth version:
5.1
Panel mounting interface:
300 x 300 mm