MEMORY DIMM 16GB PC25600 DDR4/F4-3200C16S-16GIS G.SKILL
G.SKILL F4-3200C16S-16GIS tootepilt
  • G.SKILL F4-3200C16S-16GIS tootepilt 1
TootjaG.SKILL
TootekoodF4-3200C16S-16GIS
Garantii Eluaegne
Tarneaeg 1-3 tp
Kogus5+ tk
Saadaval kiiremini
The Ideal Solution for Gaming PCs
Designed for Gamers
Built for Quality
Power Efficient
Designed with a low voltage of 1.2V~1.35V at DDR4 standard, this lowers the memory voltage requirement by 20% from DDR3 memory kits! Now your system can perform even faster without becoming an expensive appliance heater.
Summary:
G.Skill Aegis F4-3200C16S-16GIS. Component for: PC/Server, Internal memory: 16 GB, Memory layout (modules x size): 1 x 16 GB, Internal memory type: DDR4, Memory clock speed: 3200 MHz, Memory form factor: 288-pin DIMM, CAS latency: 16
Tootja koduleht:
Category Code:
MEM
Unit Box Height:
0.015
Unit Box Length:
0.17
Unit Box Width:
0.07
Buffered memory type:
Unregistered (unbuffered)
CAS latency:
16
Sobib seadmele:
PC/Server
ECC:
Ei
Intel Extreme Memory Profile (XMP):
Jah
Intel Extreme Memory Profile (XMP) version:
Sisemälu:
16 GB
Sisemälu tüüp:
DDR4
Memory channels:
Single-channel
Mälu kiirus:
3200 MHz
Mälu kujutüüp:
288-pin DIMM
Mälupaigutus (moodulid x suurus):
1 x 16 GB
Mälu pinge:
1.35 V
SPD latency:
38
SPD-profiil:
Jah
SPD speed:
2133 MHz
SPD voltage:
1.2 V