Cooler CPU Thermaltake UX200 SE ARGB (CL-P105-AL12SW-A)
Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 1
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 2
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 3
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 4
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 5
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 6
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 7
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 8
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 9
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 10
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 11
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 12
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 13
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 14
  • Product image of Thermaltake CL-P105-AL12SW-A 15
VendorThermaltake
Product codeCL-P105-AL12SW-A
Ships in 5-7 bd
Quantity2 pcs
Ships quicker
Suitable location:
Processor
Type:
Air cooler
Fan diameter:
12 cm
Supported processor sockets:
Rotational speed (min):
800 RPM
Rotational speed (max):
1800 RPM
Noise level (high speed):
25 dB
Maximum airflow:
62.72 cfm
Maximum air pressure:
1.47 mmH2O
Bearing type:
Hydraulic
Fan's mean time to failure (MTTF):
30000 h
Product colour:
Black, White
Radiator material:
Aluminum
Base plate material:
Copper
Number of fans:
1 fan(s)
Number of fan blades:
9
Number of heat pipes:
4
Illumination LED:
Yes
Fan connector:
4-pin
Power supply:
4.32 W
Rated voltage:
12 V
Starting voltage:
6 V
Rated current:
0.3 A
Thermal Design Power (TDP):
170 W
Radiator width:
6.1 cm
Radiator depth:
12.2 cm
Radiator height:
15.6 cm
Fan dimensions (W x D x H):
120 x 120 x 25 mm