Gorenje Mixer M550CSDC Hand Mixer, 400 W, Number of speeds 5, Turbo mode, Chopper, White, Motor Power 550 W
Product image of Gorenje M550CSDC
  • Product image of Gorenje M550CSDC 1
VendorGorenje
Product codeM550CSDC
Ships in In stock (Tallinn)
Quantity3 pcs
Ships quicker
Type:
Hand mixer
Product colour:
White
Mixer functions:
Mixing
Cord length:
1.3 m
Variable speed:
Yes
Turbo:
Yes
Planetary rotation:
No
Number of speeds:
5
Bowl capacity:
0 L
Dishwasher-proof parts:
Cord storage:
Control type:
Buttons, Rotary
On/off switch:
Motor type:
DC
Ergonomic handle:
Housing material:
Plastic
Blade material:
Stainless steel
Power:
550 W
Power source type:
AC
Width:
200 mm
Depth:
76 mm
Height:
151 mm
Weight:
1.3 kg
Package width:
220 mm
Package depth:
224 mm
Package height:
110 mm