Neomounts FPMA-VESA200, VESA-adapter, 22-42", Max 35 kg, VESA 50x50
Product image of Neomounts FPMA-VESA200
  • Product image of Neomounts FPMA-VESA200 1
VendorNeomounts
Product codeFPMA-VESA200
Warranty 5 years
Ships in 5-7 bd
Quantity5+ pcs
Ships quicker
Product colour:
Silver
Housing material:
Steel
Maximum weight capacity:
35 kg
Panel mounting interface:
100 x 200,200 x 100,50 x 50,75 x 75
Maximum screen size:
106.7 cm (42")
Minimum screen size:
55.9 cm (22")
Number of displays supported:
1
VESA mounting:
Yes
Maximum VESA mount:
200 x 200 mm
Weight:
770 g
Package height:
228 mm
Package width:
223 mm
Package depth:
30 mm
Package weight:
800 g
Country of origin:
China
Master (outer) case net weight:
16.2 kg
Harmonized System (HS) code:
Master (outer) case width:
460 mm
Master (outer) case length:
370 mm
Master (outer) case height:
245 mm