Elite Screens | Manual Series | M120XWV2 | Diagonal 120 " | 4:3 | Viewable screen width (W) 244 cm | White
Product image of Elite Screens M120XWV2
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 1
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 2
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 3
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 4
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 5
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 6
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 7
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 8
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 9
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 10
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 11
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 12
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 13
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 14
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 15
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 16
  • Product image of Elite Screens M120XWV2 17
VendorElite Screens
Product codeM120XWV2
Warranty 2 years
Ships in 1-3 bd
Quantity2 pcs
Aspect ratio:
4:3
Drive type:
Manual
Viewable screen width (W):
244
Weight:
10
Case colour:
White
Gain:
1.1
Placement:
Ceiling, Wall
Width:
2.6
Height:
2.1
Black drop:
11.4
Diagonal:
120
Viewing angle:
180
Depth:
7.95
Diagonal:
3.05
Frame type:
Folding frame
Viewable screen height (H):
182.9
Power:
Case Color White
Special features:
* Durable and Simplified design for heavy usage;*MaxWhite screen material is durable and easy to clean; * Optional 6”, 12” & 18” L-brackets