Dahua Europe TV Set|DAHUA|39.5"|Smart/FHD|1920x1080|Android TV|Black|DHI-LTV40-SD200
Product image of Dahua Europe DHI-LTV40-SD200
  • Product image of Dahua Europe DHI-LTV40-SD200 1
VendorDahua Europe
Product codeDHI-LTV40-SD200
Quantity5+ pcs
  • The ultra-narrow frame design provides the best quality appearance
  • The built-in speakers powered by Dolby technology
  • It provides access to 500.000+ movies and shows, and all the top apps
  • With Google Assistant, you can control the TV with voice
  • With Chromecast Built-in, you can cast all your favorite shows to your TV
Summary:
Dahua Technology LTV40-SD200. Display diagonal: 100.3 cm (39.5"), Display resolution: 1920 x 1080 pixels, HD type: Full HD, Display technology: DLED, Screen shape: Flat. Smart TV. Display brightness: 240 cd/m², Response time: 9.5 ms, Contrast ratio (typical): 5000:1, Native aspect ratio: 16:9. Digital signal format system: DVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black
Unit Box Height:
0.59
Unit Box Length:
0.98
Unit Box Width:
0.13
Contrast ratio (typical):
5000:1
Display brightness:
240 cd/m²
Display diagonal:
39.5 "
Display diagonal (metric):
100 cm
Display number of colours:
16.7 million colours
Display resolution:
1920 x 1080 pixels
Display technology:
DLED
HD type:
Full HD
LED backlight:
Native refresh rate:
60 Hz
Response time:
9.5 ms
178 °
App distribution platform:
Google Play
Built-in Chromecast:
Yes
Internet TV:
Music apps:
YouTube Music
Smart TV:
Video apps:
Netflix/YouTube
Audio Return Channel (ARC):
Common interface (CI):
Composite video in:
2
HDMI version:
1.4
PC in (D-Sub):
No
Audio decoders:
Dolby AC4/Dolby Digital/Dolby Digital Plus/Dolby MS12
Audio output channels:
2.0 channels
Number of speakers:
RMS rated power:
6 W
Bluetooth:
No
Panel mounting interface:
200 x 200 mm