Gembird SPK-BT-15-BK portable speaker Mono portable speaker Black 5 W
Product image of GEMBIRD SPK-BT-15-BK
  • Product image of GEMBIRD SPK-BT-15-BK 1
  • Product image of GEMBIRD SPK-BT-15-BK 2
VendorGEMBIRD
Product codeSPK-BT-15-BK
Warranty 2 years
Ships in 3-5 bd
Quantity4 pcs
On/off switch:
Yes
Product colour:
Black
Product type:
Mono portable speaker
Volume control:
Touch
Product design:
Cylinder
Battery type:
Built-in battery
DC input voltage:
5 V
Battery capacity:
1200 mAh
Power source type:
Battery, DC
Depth:
93 mm
Weight:
305 g
Width:
116 mm
Height:
93 mm
Easy pairing:
Yes
Maximum memory card size:
32 GB
FM radio:
No
Compatible memory cards:
MicroSD (TransFlash)
Hands-free mode:
Card reader integrated:
Recommended usage:
Universal
Built-in microphone:
Package type:
Box
Manual:
Cables included:
USB
Quantity per pack:
1 pc(s)
RMS rated power:
5 W
Signal-to-Noise Ratio (SNR):
85 dB
Frequency range:
100 - 20000 Hz
Connectivity technology:
Wired & Wireless
USB connectivity:
AUX in:
USB connector type:
Micro-USB
Bluetooth version:
5.0
Wi-Fi:
No
Bluetooth range:
10 m
3.5 mm connector:
Bluetooth:
Bluetooth frequency band:
2402 - 2480 GHz
Input current:
1.5 A