Noctua NF-A12x25 5V PWM Lüfter - 120mm
Noctua NF-A12X25 5V PWM tootepilt
  • Noctua NF-A12X25 5V PWM tootepilt 1
TootjaNoctua
TootekoodNF-A12X25 5V PWM
Tarneaeg 4-6 tp
Kogus5+ tk
Saadaval kiiremini
Suitable location:
Computer case
Type:
Fan
Fan diameter:
12 cm
Supported processor sockets:
Not supported
Compatible processor series:
Not supported
Rotational speed (min):
450 RPM
Rotational speed (max):
2000 RPM
Rotational speed with LNA (max):
1700 RPM
Noise level (high speed):
22.6 dB
Noise level with LNA (max):
18.8 dB
Airflow:
102.1 m³/h
Airflow with LNA (max):
84.5 m³/h
Maximum air pressure:
2.34 mmH2O
Pulse-width modulation (PWM) support:
Yes
Bearing type:
Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO)
Product colour:
Beige, Red
Number of fans:
1 fan(s)
Number of fan blades:
9
Fan connector:
4-pin
Power supply:
1.68 W
Voltage:
12 V
Maximum current:
0.14 A
Fan dimensions (W x D x H):
120 x 120 x 25 mm
Package width:
150 mm
Package depth:
34 mm
Package height:
210 mm
Package weight:
355 g
Cables included:
Fan
Screws included:
Yes
Low-noise adaptor (LNA):
Mean time to failure (MTTF):
150000 h
Harmonized System (HS) code:
Master (outer) case width:
375 mm
Master (outer) case length:
380 mm
Master (outer) case height:
380 mm