Noctua NF-S12B redux-1200 PWM - 120mm
Noctua NF-S12B REDUX-1200 PWM tootepilt
  • Noctua NF-S12B REDUX-1200 PWM tootepilt 1
TootjaNoctua
TootekoodNF-S12B REDUX-1200 PWM
Tarneaeg 4-6 tp
Kogus5+ tk
Saadaval kiiremini
Suitable location:
Computer case
Type:
Fan
Fan diameter:
12 cm
Supported processor sockets:
Not supported
Compatible processor series:
Not supported
Rotational speed (max):
1200 RPM
Noise level (high speed):
18.1 dB
Airflow:
100.6 m³/h
Maximum air pressure:
1.31 mmH2O
Mean time between failures (MTBF):
150000 h
Power consumption (typical):
0.9 W
Voltage:
12 V
Width:
120 mm
Depth:
20 mm
Height:
120 mm
Package width:
170 mm
Package depth:
34 mm
Package height:
180 mm