Noctua NF-A12x15 PWM chromax.black.swap Lüfter - 120mm
Noctua NF-A12X15 PWM CH.BK.S tootepilt
  • Noctua NF-A12X15 PWM CH.BK.S tootepilt 1
  • Noctua NF-A12X15 PWM CH.BK.S tootepilt 2
  • Noctua NF-A12X15 PWM CH.BK.S tootepilt 3
TootjaNoctua
TootekoodNF-A12X15 PWM CH.BK.S
Tarneaeg 4-6 tp
Kogus1 tk
Suitable location:
Computer case
Type:
Fan
Fan diameter:
12 cm
Number of speeds:
2
Rotational speed (min):
450 RPM
Rotational speed (max):
1850 RPM
Noise level (high speed):
23.9 dB
Airflow:
94.2 m³/h
Maximum air pressure:
1.53 mmH2O
Pulse-width modulation (PWM) support:
Yes
Bearing type:
Self-Stabilising Oil-pressure Bearing (SSO)
Mean time between failures (MTBF):
150000 h
Product colour:
Black
Material:
Plastic
Number of fans:
1 fan(s)
Number of fan blades:
7
Fan connector:
4-pin
Power consumption (typical):
1.56 W
Rated voltage:
12 V
Rated current:
0.13 A
Width:
120 mm
Depth:
120 mm
Height:
15 mm