Noctua NF-A12x15 FLX Lüfter - 120mm
Noctua NF-A12X15 FLX tootepilt
  • Noctua NF-A12X15 FLX tootepilt 1
TootjaNoctua
TootekoodNF-A12X15 FLX
Tarneaeg 4-6 tp
Kogus5+ tk
Saadaval kiiremini
Suitable location:
Computer case
Type:
Fan
Fan diameter:
12 cm
Rotational speed (max):
1850 RPM
Rotational speed with LNA (max):
1400 RPM
Noise level (high speed):
23.9 dB
Noise level with LNA (max):
16.8 dB
Airflow:
94.2 m³/h
Airflow with LNA (max):
70.8 m³/h
Maximum air pressure:
1.53 mmH2O
Mean time between failures (MTBF):
150000 h
Product colour:
Beige, Brown
Fan connector:
3-pin
Power consumption (typical):
1.56 W
Voltage:
12 V
Rated current:
0.13 A
Width:
120 mm
Depth:
15 mm
Height:
120 mm
Screws included:
Yes
Low-noise adaptor (LNA):
Yes
Mounting hole pattern (W x D):
105 x 105 mm