StarTech.com 16LT6-PRIVACY-SCREEN tootepilt
  • StarTech.com 16LT6-PRIVACY-SCREEN tootepilt 1
TootjaStarTech.com
Tootekood16LT6-PRIVACY-SCREEN
Tarneaeg 5-8 tp
Kogus5+ tk
Maximum screen size:
40.6 cm (16")
Suitable for:
Laptop
Type:
Frameless display privacy filter
Filter colour:
Black
Display filter features:
Anti-glare, Privacy
Display types supported:
LCD
Aspect ratio:
16:10
Limits viewing angle:
30°
Light transmission:
60%
Cleaning cloth:
Yes
Privacy filtering orientation:
Landscape
Touchscreen compatible:
Yes
Storage folder:
Installation type:
Flip attach + Attachment strip + Slide mount tab
Reduces blue light up to:
51%
Blue light filter:
Width:
383 mm
Height:
215 mm
Depth:
1 mm
Weight:
100 g
Package width:
463 mm
Package depth:
330 mm
Package height:
4 mm
Package weight:
250 g
Master (outer) case width:
490 mm
Master (outer) case length:
376 mm
Master (outer) case height:
165 mm