Supply Server SeaSonic SSP-300SUG 300W
Seasonic SSP-300SUG tootepilt
  • Seasonic SSP-300SUG tootepilt 1
  • Seasonic SSP-300SUG tootepilt 2
  • Seasonic SSP-300SUG tootepilt 3
  • Seasonic SSP-300SUG tootepilt 4
  • Seasonic SSP-300SUG tootepilt 5
TootjaSeasonic
TootekoodSSP-300SUG
Tarneaeg 7-10 tp
Kogus2 tk
Total power:
300 W
AC input voltage:
100 - 240 V
AC input frequency:
50 - 60 Hz
Power Factor Correction (PFC) type:
Active
Combined power (+3.3V):
70 W
Combined power (+12V):
300 W
Combined power (+5V):
70 W
Combined power (-12V):
3.6 W
Combined power (+5Vsb):
10 W
Max output current (+3.3V):
10 A
Max output current (+12V):
25 A
Max output current (+5V):
14 A
Max output current (-12V):
0.3 A
Max output current (+5Vsb):
2 A
Efficiency:
87%
Power protection features:
Over power, Over voltage, Short circuit
Motherboard power connector:
24-pin ATX
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin):
Number of SATA power connectors:
3
CPU power connector (4+4 pin):
Yes
Floppy drive power connector:
1
Floppy disk drive connector:
Yes
Purpose:
PC
Power supply unit (PSU) form factor:
ATX
80 PLUS certification:
80 PLUS Gold
Mean time between failures (MTBF):
100000 h
Product colour:
Silver
Fan diameter:
4 cm
Number of fans:
1 fan(s)
On/off switch:
Width:
150 mm
Depth:
81.5 mm
Height:
40.5 mm