TV SET ACC VESA ADAPTER PLATE/10-30" FPMA-VESA100 NEOMOUNTS
Neomounts FPMA-VESA100 tootepilt
  • Neomounts FPMA-VESA100 tootepilt 1
TootjaNeomounts
TootekoodFPMA-VESA100
Garantii 5 aastat
Tarneaeg 1-3 tp
Kogus4 tk
The Neomounts VESA adapter, model FPMA-VESA100 allows a VESA mount with 75x75 mm interface to be used with displays with VESA hole patterns of 100x100. Ideal when flat screen needs different VESA pattern to select wall-, desk- or ceiling mount.
Neomounts FPMA-VESA100 is suitable for screens up to 30" (75 cm). The weight capacity of this product is 25 kg each screen. Depth of this adapter is 3 millimetres only. The adapter is suitable for screens that meet VESA hole pattern 100x100 mm. Different hole patterns can be covered using Neomounts VESA adapter plates.
All installation material is included with the product.
Summary:
Neomounts FPMA-VESA100 VESA-adapter 10-30". Product colour: Black, Housing material: Steel, Maximum weight capacity: 25 kg. Weight: 330 g. Package height: 100 mm, Package width: 150 mm, Package depth: 20 mm. Master (outer) case net weight: 16.7 kg, Master (outer) case width: 290 mm, Master (outer) case length: 230 mm. Package net weight: 300 g
Tootja koduleht:
https://www.neomounts.com/default.asp?pageid=44&artdetail=FPMA-VESA100
Category Code:
MMA
Unit Box Height:
0.115
Unit Box Length:
0.115
Unit Box Width:
0.01
Korpuse materjal:
teras
Maximum screen size:
30 "
Maximum VESA mount:
100 x 100 mm
Maximum weight capacity:
25 kg
Minimum screen size:
10 "
Toetatud ekraanide arv:
1
Panel mounting interface:
100 x 100/75 x 75 mm
Product colour:
must
VESA mounting:
Jah
Kaal:
330 g
Package depth:
20 mm
Package height:
100 mm
Package net weight:
300 g
Pakendi kaal:
300 g
Package width:
150 mm
Päritoluriigid:
Taiwan
Harmonized System (HS) code:
Master (outer) case gross weight:
17000 g
Master (outer) case height:
160 mm
Master (outer) case length:
230 mm
Master (outer) case net weight:
16700 g
Master (outer) case width:
290 mm