Zasilacz Akyga Basic 500W (AK-B1-500E)
AKYGA AK-B1-500E tootepilt
  • AKYGA AK-B1-500E tootepilt 1
  • AKYGA AK-B1-500E tootepilt 2
TootjaAKYGA
TootekoodAK-B1-500E
Tarneaeg 2 nädalat
Kogus5+ tk
Total power:
500 W
AC input voltage:
220 V
Input current:
5 A
Power Factor Correction (PFC) type:
Passive
Combined power (+3.3V):
250 W
Combined power (+12V):
252 W
Combined power (+5V):
250 W
Max output current (+3.3V):
30 A
Max output current (+12V):
21 A
Max output current (+5V):
34 A
Motherboard power connector:
20+4 pin ATX
Peripheral (Molex) power connectors (4-pin):
Number of SATA power connectors:
3
SATA power cable length:
300 mm
Peripheral (Molex) power cable length:
300 mm
EPS power connector (8-pin):
No
PCI Express power connectors (6-pin):
1
PCI Express power connectors (6+2 pin):
1
Cabling type:
Non-Modular
Purpose:
PC
Power supply unit (PSU) form factor:
ATX
Supported motherboard form factors:
ATX
ATX version:
2.31
Mean time between failures (MTBF):
100000 h
Certification:
CE, RoHS, REACH
Country of origin:
China
Product colour:
Grey
Fan diameter:
12 cm
Number of fans:
1 fan(s)
On/off switch:
Yes
Operating temperature (T-T):
5 - 50 °C
Cables included:
Peripheral (Molex) to SATA 3.3, SATA
Width:
150 mm
Depth:
140 mm
Height:
85 mm
Weight:
1.01 kg
Manual:
Yes
Package width:
160 mm
Package depth:
220 mm
Package height:
95 mm
Package weight:
1.09 kg
Package type:
Box
Compliance certificates:
RoHS
Voltage tolerance:
70%