Router Cudy M1200 2-pitch
Cudy CUDY-M1200/2 tootepilt
  • Cudy CUDY-M1200/2 tootepilt 1
  • Cudy CUDY-M1200/2 tootepilt 2
  • Cudy CUDY-M1200/2 tootepilt 3
  • Cudy CUDY-M1200/2 tootepilt 4
  • Cudy CUDY-M1200/2 tootepilt 5
TootjaCudy
TootekoodCUDY-M1200/2
Tarneaeg 2 nädalat
Kogus5+ tk
Product colour:
White
Antenna type:
Internal
Product type:
Mesh system
Antennas quantity:
2
Antenna direction type:
Omni-directional
Number of devices supported:
100
Reset button:
Yes
Wi-Fi band:
Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz)
Top Wi-Fi standard:
Wi-Fi 5 (802.11ac)
Wi-Fi standards:
802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
WLAN data transfer rate (first band):
300 Mbit/s
WLAN data transfer rate (second band):
867 Mbit/s
Networking standards:
IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
Security algorithms:
WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK
Number of guest networks (5 GHz):
1
Number of guest networks (2.4 GHz):
1
Point-to-point protocol over Ethernet (PPPoE):
Yes
Dynamic IP:
Static IP:
Dynamic DNS (DDNS):
Guest access:
VPN support:
PPTP/L2TP/OpenVPN/WireGuard/IPSec/Zerotier
Internal memory:
16 MB
Flash memory:
128 MB
Port forwarding:
Mac operating systems supported:
MacOS
DHCP client:
DHCP server:
Universal Plug and Play (UPnP):
Parental control:
Ethernet LAN (RJ-45) ports:
Ethernet WAN:
DC-in jack:
AC adapter output voltage:
12 V
AC adapter output current:
1 A