UBIQUITI ES-48-500W
Ubiquiti ES-48-500W tootepilt
  • Ubiquiti ES-48-500W tootepilt 1
TootjaUbiquiti
TootekoodES-48-500W
Tarneaeg 5-8 tp
Kogus1 tk
Saadaval kiiremini
Switch type:
Managed
Switch layer:
L2/L3
Quality of Service (QoS) support:
Yes
Web-based management:
Yes
Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity:
Basic switching RJ-45 Ethernet ports type:
Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Gigabit Ethernet (copper) ports quantity:
SFP module slots quantity:
2
SFP+ module slots quantity:
2
Console port:
RJ-45
Networking standards:
10G support:
Copper ethernet cabling technology:
Port mirroring:
Flow control support:
Link aggregation:
Broadcast storm control:
Spanning tree protocol:
VLAN support:
Virtual LAN features:
Voice VLAN, Port-based VLAN
Number of VLANs:
4093
MAC address table:
16384 entries
Switching capacity:
140 Gbit/s
Forwarding rate:
104.16 Mpps
Number of queues:
8
Jumbo frames support:
DHCP features:
DHCP server, DHCP snooping
Access Control List (ACL):
Access Control List (ACL) rules:
10
IGMP snooping:
MAC address filtering:
Multicast support:
Management protocols:
SNMP v1, v2, v3
Rack mounting:
Form factor:
1U
Product colour:
Black
LED indicators:
Activity, Link, PoE
AC input voltage:
100 - 240 V
AC input frequency:
50 - 60 Hz
Power consumption (typical):
500 W
Power over Ethernet (PoE):
Operating temperature (T-T):
-5 - 40 °C
Operating relative humidity (H-H):
5 - 95%
Width:
485 mm
Depth:
347.6 mm
Height:
44.5 mm