Disk HDD Seagate SkyHawk AI ST12000VE003 12TB
Seagate ST12000VE003 tootepilt
  • Seagate ST12000VE003 tootepilt 1
  • Seagate ST12000VE003 tootepilt 2
  • Seagate ST12000VE003 tootepilt 3
  • Seagate ST12000VE003 tootepilt 4
  • Seagate ST12000VE003 tootepilt 5
TootjaSeagate
TootekoodST12000VE003
Tarneaeg 3-5 tp
Kogus5+ tk
Saadaval kiiremini
HDD capacity:
12 TB
HDD speed:
7200 RPM
HDD size:
3.5"
Interface:
Serial ATA III
Type:
HDD
Component for:
Surveillance system
Storage drive buffer size:
512 MB
HDD interface transfer rate:
6 Gbit/s
HDD sustained transfer rate:
260 MiB/s
Uncorrectable Bit Error Rate (UBER):
< 1 per 10^15 bits read
Rotational Vibration (RV) sensors:
Yes
Number of AI channels:
32
Start/stop cycles:
600000
Mean time between failures (MTBF):
2000000 h
Power consumption (typical):
7.72 W
Power consumption (standby):
1 W
Power consumption (idle):
3.5 W
Operating voltage:
5 / 12 V
Start-up current:
2 A
Operating temperature (T-T):
0 - 65 °C
Width:
101.8 mm
Height:
26.1 mm
Depth:
147 mm