IIYAMA 43.0cm (17") T1721MSC-B2 5:4 M-Touch HDMI+VGA retail
IIYAMA T1721MSC-B2 tootepilt
  • IIYAMA T1721MSC-B2 tootepilt 1
TootjaIIYAMA
TootekoodT1721MSC-B2
Tarneaeg 5-8 tp
Kogus5+ tk
Saadaval kiiremini
Display diagonal:
43.2 cm (17")
Display resolution:
1280 x 1024 pixels
Native aspect ratio:
5:4
Display technology:
LED
Touchscreen:
Yes
HD type:
SXGA
Panel type:
TN
Response time:
5 ms
Screen shape:
Flat
Contrast ratio (typical):
1000:1
Display number of colours:
16.7 million colours
Backlight type:
LED
Touchscreen type:
Tabletop
Touchscreen technology:
Projected capacitive system
Touch technology:
Multi-touch
Number of simultaneous touchpoints:
10
Display brightness (peak):
230 cd/m²
Display brightness (typical):
250 cd/m²
Display surface:
Matt
Viewing angle, horizontal:
170°
Viewing angle, vertical:
160°
Pixel pitch:
0.264 x 0.264 mm
Horizontal scan range:
31.4 - 80 kHz
Viewable size, horizontal:
33.8 cm
Viewable size, vertical:
27.1 cm
Display diagonal (metric):
43 cm
DDC/CI:
Yes
Surface hardness:
7H
NVIDIA G-SYNC:
No
AMD FreeSync:
No
Built-in speaker(s):
Built-in camera:
Number of speakers:
2
RMS rated power:
4 W
Market positioning:
Business
Product colour:
Black
Feet colour:
Black
Glass thickness:
1.5 mm
Built-in USB hub:
HDMI:
Headphone out:
VGA (D-Sub) ports quantity:
1
HDMI ports quantity:
1
VESA mounting:
Panel mounting interface:
100 x 100 mm
Cable management:
Tilt adjustment:
Tilt angle range:
10 - 70°
On Screen Display (OSD):
On Screen Display (OSD) languages:
German, English, Spanish, French, Italian, Japanese, Russian
Number of OSD languages:
8
Energy efficiency class (SDR):
E
Energy efficiency class (HDR):
Not available
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:
13 kWh
Power consumption (typical):
20 W
Power consumption (standby):
1.5 W
Power consumption (off):
0.3 W
AC adapter output voltage:
12 V
Power supply type:
External
Energy efficiency scale:
A to G
Width (with stand):
392.5 mm
Depth (with stand):
198 mm
Height (with stand):
364 mm
Weight (with stand):
4.4 kg
Package width:
537 mm
Package depth:
172 mm
Package height:
500 mm