Scanner Epson WorkForce DS-32000 (B11B255401)
EPS B11B255401 tootepilt
  • EPS B11B255401 tootepilt 1
  • EPS B11B255401 tootepilt 2
  • EPS B11B255401 tootepilt 3
  • EPS B11B255401 tootepilt 4
  • EPS B11B255401 tootepilt 5
TootjaEPS
TootekoodB11B255401
Tarneaeg 2 nädalat
Kogus2 tk
Maximum scan size:
304.8 x 5588 mm
Optical scanning resolution:
600 x 600 DPI
Duplex scanning:
Yes
Colour scanning:
Yes
Input colour depth:
30 bit
Output colour depth:
24 bit
Input greyscale depth:
10 bit
Output greyscale depth:
8 bit
Output monochrome depth:
24 bit
ADF scan speed (b/w, A4):
90 ppm
ADF scan speed (colour, A4):
90 ppm
Scanner type:
Sheet-fed scanner
Built-in display:
Product colour:
White
Display:
LCD
Display diagonal:
6.86 cm (2.7")
Touchscreen:
Colour display:
Sensor type:
CIS
Daily duty cycle (max):
40000 pages
Light source:
ReadyScan LED
Scan file formats:
JPEG, PDF, TIFF
Image quality improvement:
Dust removal, Grain reduction, Unsharp mask, Noise reduction
Scan to:
E-mail, Software, Print, Network folder, USB, PC
Scan drivers:
TWAIN, WIA, ISIS, SANE, ICA
Ultrasonic double sheet detection:
Ultrasonic sensor:
Scanning noise level:
53 dB
Sound pressure level (max):
53 dB
Auto document feeder (ADF) input capacity:
120 sheets
Maximum ISO A-series paper size:
A3
Scanning media types supported:
Plain paper, Envelopes, Post Card(JPN), Business Card, Plastic Card
ISO A-series sizes (A0...A9):
A3, A4, A5, A6, A7, A8
ISO B-series sizes (B0...B9):
B4, B5, B6
ISO C-series sizes (C0...C9):
C4, C5, C6
Legal:
Paper tray media weight:
20 - 413 g/m²
Auto Document Feeder (ADF) media weight:
20 - 413 g/m²
Maximum scan area (ADF):
304.8 x 5588 mm
Minimum scan area (ADF):
50.8 x 69 mm
USB port:
USB version:
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Standard interfaces:
USB, USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Power supply type:
AC
Power consumption (typical):
20 W
Power consumption (standby):
11 W
Power consumption (off):
0.1 W
Sleep mode:
Input voltage:
100 - 240 V
Power consumption (sleep):
1.4 W
Width:
371 mm
Depth:
167 mm
Height:
245 mm
Weight:
6.9 kg
Package width:
270 mm
Package depth:
460 mm
Package height:
355 mm
Package weight:
8.44 kg
Manual:
Cables included:
USB
AC adapter included:
Bundled software:
Epson Document Capture (Mac only), Epson Document Capture Pro (Windows only), Epson Scan 2
Compatible operating systems:
Windows operating systems supported:
Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP
Mac operating systems supported:
Server operating systems supported:
Operating temperature (T-T):
5 - 35 °C
Storage temperature (T-T):
60 - 25 °C
Operating relative humidity (H-H):
15 - 80%
Storage relative humidity (H-H):
15 - 85%