Dysk serwerowy Synology HAS5300 12TB 3.5'' SAS-3 (12Gb/s) (HAS5300-12T)
Synology HAS5300-12T tootepilt
  • Synology HAS5300-12T tootepilt 1
TootjaSynology
TootekoodHAS5300-12T
Tarneaeg 2-3 nädalat
Kogus5+ tk
Saadaval kiiremini
HDD capacity:
12 TB
HDD speed:
7200 RPM
HDD size:
3.5"
Interface:
SAS
Type:
HDD
Component for:
Server/workstation
Storage drive buffer size:
256 MB
HDD interface transfer rate:
12 Gbit/s
HDD sustained transfer rate:
242 MiB/s
HDD average transfer rate:
274 MB/s
Workload rate limit:
550 TB/year
Mean time to failure (MTTF):
2500000 h
Power consumption (read):
7.8 W
Power consumption (write):
7.8 W
Power consumption (idle):
4.36 W
Operating voltage:
5 / 12 V
Operating temperature (T-T):
5 - 60 °C
Storage temperature (T-T):
-40 - 70 °C
Operating relative humidity (H-H):
5 - 90%
Storage relative humidity (H-H):
5 - 95%
Operating vibration:
0.75 G
Non-operating vibration:
3 G
Operating altitude:
-305 - 3048 m
Non-operating altitude:
-305 - 12192 m
Operating shock:
70 G
Non-operating shock:
250 G
Width:
101.8 mm
Height:
26.1 mm
Depth:
147 mm