StarTech.com Reader StarTech USB 2.0 Intern (35FCREADBK3)
StarTech.com 35FCREADBK3 tootepilt
  • StarTech.com 35FCREADBK3 tootepilt 1
  • StarTech.com 35FCREADBK3 tootepilt 2
  • StarTech.com 35FCREADBK3 tootepilt 3
  • StarTech.com 35FCREADBK3 tootepilt 4
TootjaStarTech.com
Tootekood35FCREADBK3
Tarneaeg Otsas
Compatible memory cards:
Internal:
Yes
Product colour:
Black
Supported drive bays:
3.5"
Data transfer rate:
480 Mbit/s
Housing material:
Plastic, Steel
Plug and Play:
Yes
LED indicators:
Activity, Power
Certification:
CE, FCC, RoHS, TAA
Interface:
IDC
USB 2.0 ports quantity:
1
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) ports quantity:
Power source type:
USB
Width:
105 mm
Depth:
130 mm
Height:
25 mm
Weight:
164 g
Package width:
140 mm
Package depth:
163 mm
Package height:
37 mm
Package weight:
270 g
Cables included:
USB
Manual:
Screws included:
Operating temperature (T-T):
0 - 70 °C
Storage temperature (T-T):
-40 - 125 °C
Operating relative humidity (H-H):
15 - 85%