Monitor Philips E-line 241E1SC/00
Philips 241E1SC/00 tootepilt
  • Philips 241E1SC/00 tootepilt 1
  • Philips 241E1SC/00 tootepilt 2
  • Philips 241E1SC/00 tootepilt 3
  • Philips 241E1SC/00 tootepilt 4
  • Philips 241E1SC/00 tootepilt 5
TootjaPhilips
Tootekood241E1SC/00
Tarneaeg 2-3 nädalat
Kogus5+ tk
Display diagonal:
59.9 cm (23.6")
Display resolution:
1920 x 1080 pixels
Native aspect ratio:
16:9
Display technology:
LED
Touchscreen:
No
HD type:
Full HD
Panel type:
VA
Response time:
4 ms
Screen shape:
Curved
Contrast ratio (typical):
3000:1
Maximum refresh rate:
75 Hz
Display number of colours:
16.7 million colours
Backlight type:
W-LED
Display brightness (typical):
250 cd/m²
Anti-glare screen:
Yes
Screen curvature rating:
1500R
Supported graphics resolutions:
1920 x 1080 (HD 1080)
Aspect ratio:
16:9
Viewing angle, horizontal:
178°
Viewing angle, vertical:
178°
Pixel pitch:
0.272 x 0.272 mm
Pixel density:
93 ppi
Horizontal scan range:
30 - 85 kHz
Vertical scan range:
48 - 76 Hz
Viewable size, horizontal:
52.1 cm
Viewable size, vertical:
29.3 cm
Digital horizontal frequency:
30 - 85 kHz
Digital vertical frequency:
48 - 76 Hz
Display diagonal (metric):
59.9 cm
DDC/CI:
Yes
Haze rate:
25%
Surface hardness:
3H
Colour gamut standard:
sRGB
Colour gamut:
87%
sRGB coverage (typical):
100.78%
NTSC coverage (typical):
83.87%
Display sRGB:
AMD FreeSync:
Component video sync:
Separate sync, Sync-on-green (SOG)
Flicker-free technology:
Low Blue Light technology:
Built-in speaker(s):
No
Built-in camera:
Market positioning:
Home
Product colour:
Black
Front bezel colour:
Black
Detachable stand:
Feet colour:
Built-in USB hub:
HDMI:
Headphone out:
VGA (D-Sub) ports quantity:
1
DVI port:
HDMI ports quantity:
1
DisplayPorts quantity:
Audio input:
Audio output:
DC-in jack:
VESA mounting:
Cable lock slot:
Height adjustment:
Panel mounting interface:
100 x 100 mm
Cable lock slot type:
Kensington
Tilt adjustment:
Tilt angle range:
-5 - 20°
On Screen Display (OSD):
On Screen Display (OSD) languages:
Number of OSD languages:
21
Plug and Play:
LED indicators:
Operation, Stand-by
Energy efficiency class (SDR):
F
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:
20 kWh
Power consumption (typical):
27.9 W
Power consumption (standby):
0.5 W
Power consumption (off):
0.3 W
AC input voltage:
100 - 240 V
AC input frequency:
50 - 60 Hz
Power supply type:
External
Operating temperature (T-T):
0 - 40 °C
Storage temperature (T-T):
-20 - 60 °C
Operating relative humidity (H-H):
20 - 80%
Operating altitude:
0 - 3658 m
Non-operating altitude:
0 - 12192 m
Width (with stand):
536 mm
Depth (with stand):
202 mm
Height (with stand):
413 mm
Weight (with stand):
3.14 kg
Width (without stand):
536 mm
Depth (without stand):
66 mm
Height (without stand):
322 mm
Weight (without stand):
2.46 kg
Package width:
595 mm
Package depth:
154 mm
Package height:
475 mm
Package weight:
4.97 kg
Package type:
Box
Stand included:
Cables included:
HDMI, AC
Manual:
Doesn't contain:
Mercury, PVC/BFR
Exterior finish type:
Textured
Recyclable packaging material:
100%