Monitor Philips B-line 40B1U5600/00
Philips 40B1U5600/00 tootepilt
  • Philips 40B1U5600/00 tootepilt 1
  • Philips 40B1U5600/00 tootepilt 2
  • Philips 40B1U5600/00 tootepilt 3
  • Philips 40B1U5600/00 tootepilt 4
  • Philips 40B1U5600/00 tootepilt 5
  • Philips 40B1U5600/00 tootepilt 6
  • Philips 40B1U5600/00 tootepilt 7
TootjaPhilips
Tootekood40B1U5600/00
Tarneaeg Otsas
Saadaval kiiremini
Display diagonal:
101.6 cm (40")
Display resolution:
3440 x 1440 pixels
Native aspect ratio:
21:9
Display technology:
LCD
Touchscreen:
No
HD type:
Wide Quad HD
Panel type:
IPS
Response time:
4 ms
Screen shape:
Flat
Contrast ratio (typical):
1200:1
Maximum refresh rate:
100 Hz
Display number of colours:
16.7 million colours
Backlight type:
W-LED
Display brightness (typical):
500 cd/m²
Anti-glare screen:
Yes
Contrast ratio (dynamic):
Dynamic contrast ratio marketing name:
SmartContrast
Viewing angle, horizontal:
178°
Viewing angle, vertical:
178°
Pixel pitch:
0.26925 x 0.26925 mm
Pixel density:
94 ppi
Horizontal scan range:
30 - 160 kHz
Vertical scan range:
48 - 100 Hz
Viewable size, horizontal:
92.6 cm
Viewable size, vertical:
38.8 cm
Digital horizontal frequency:
30 - 190 kHz
Digital vertical frequency:
48 - 120 Hz
High Dynamic Range (HDR) supported:
Yes
High Dynamic Range (HDR) technology:
DisplayHDR 400
DDC/CI:
Haze rate:
25%
Surface hardness:
3H
Colour depth:
8 bit
Colour gamut standard:
sRGB
sRGB coverage (typical):
121%
NTSC coverage (typical):
102%
Display sRGB:
NVIDIA G-SYNC:
No
AMD FreeSync:
Fast charging:
Fast charging technology:
Power Delivery
VESA Adaptive Sync support:
Component video sync:
Separate sync
Flicker-free technology:
Low Blue Light technology:
Built-in speaker(s):
Built-in camera:
Number of speakers:
2
RMS rated power:
10 W
Market positioning:
Business
Product colour:
Black
Front bezel colour:
Black
Feet colour:
Built-in USB hub:
HDMI:
USB hub version:
3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
USB upstream port type:
USB Type-B, USB Type-C
Number of upstream ports:
2
Number of USB Type-B upstream ports quantity:
Number of USB Type-C upstream ports quantity:
USB Type-A downstream ports quantity:
4
USB Type-C downstream ports quantity:
1
USB Type-C DisplayPort Alternate Mode:
USB Power Delivery (USB PD):
USB Power Delivery up to:
100 W
HDMI ports quantity:
1
HDMI version:
2.0
DisplayPorts quantity:
DisplayPort version:
1.4
Audio output:
HDCP:
HDCP version:
1.4/2.2
VESA mounting:
Cable lock slot:
Height adjustment:
Panel mounting interface:
100 x 100 mm
Cable lock slot type:
Kensington
Height adjustment:
15 cm
Swivelling:
Swivel angle range:
Tilt angle range:
-5 - 30°
Picture-in-Picture:
On Screen Display (OSD):
On Screen Display (OSD) languages:
Plug and Play:
LED indicators:
Operation, Stand-by
Energy efficiency class (SDR):
F
Energy efficiency class (HDR):
G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:
39 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:
70 kWh
Power consumption (typical):
36 W
Power consumption (standby):
0.4 W
AC input voltage:
100 - 240 V
AC input frequency:
50 - 60 Hz
Power supply type:
Internal
Energy efficiency scale:
A to G
Storage temperature (T-T):
-20 - 60 °C
Operating relative humidity (H-H):
20 - 80%
Operating altitude:
0 - 3658 m
Non-operating altitude:
3658 - 12192 m
Width (with stand):
944 mm
Depth (with stand):
280 mm
Height (with stand):
628 mm
Weight (with stand):
13.9 kg
Width (without stand):
944 mm
Depth (without stand):
54 mm
Height (without stand):
419 mm
Weight (without stand):
9.72 kg
Package width:
1070 mm
Package depth:
226 mm
Package height:
507 mm
Package weight:
17.6 kg
Stand included:
Cables included:
HDMI, DisplayPort, USB Type-C, AC
Manual:
Bundled software:
SmartControl
Sustainability certificates:
ENERGY STAR
Doesn't contain:
Mercury, PVC/BFR
HBR3 support:
Compatible operating systems:
Mac OS X Windows 11 / 10 / 8.1 / 8 / 7
Picture-by-Picture (PbP):
Exterior finish type:
Textured
Recyclable packaging material:
100%
Light sensor:
EasyRead mode:
LowBlue mode:
Philips SmartUniformity:
93 - 105%
Compliance certificates:
RoHS
Mean time between failures (MTBF):
70000 h
Post-consumer recycled plastic:
85%