Portable Speaker|GEMBIRD|Portable|Bluetooth|Black|SPK-BT-BAR400-01
GEMBIRD SPK-BT-BAR400-01 tootepilt
  • GEMBIRD SPK-BT-BAR400-01 tootepilt 1
TootjaGEMBIRD
TootekoodSPK-BT-BAR400-01
Garantii 2 aastat
Tarneaeg 1-3 tp
Kogus5+ tk
Saadaval kiiremini
BT soundbar speaker with built-in microphone
Stream your music wirelessly, signal reach up to 10 m
Powerful 2 x 5 Watt speakers for a crystal-clear immersive audio experience with powerful bass
Also plays music via FM-radio, 3.5 mm AUX cable or directly from micro SD card or USB stick (max 32GB)
Easy accessible quick control buttons on the front
Up to 4 hours of music playtime on a single charge
  • Compact space saving design
  • Immersive stereo sound: perfect for gaming, enjoying music or watching movies
  • Perfect for your TV, PC, smartphone or tablet
  • Long music playtime
Summary:
Gembird SPK-BT-BAR400-01. Audio output channels: 2.0 channels, Driver diameter: 5.2 cm. RMS rated power: 10 W, Frequency range: 280 - 16000 Hz, Impedance: 3 Ω. Connectivity technology: Wired & Wireless, Cord length: 0.5 m. Product type: Stereo portable speaker, Product colour: Black, Volume control: Buttons. Recommended usage: PC / Laptop, Compatible memory cards: MicroSD (TransFlash), Maximum memory card size: 32 GB
Tootja koduleht:
https://gembird.nl/item.aspx?id=11126
Category Code:
SPE
Unit Box Height:
0.08
Unit Box Length:
0.42
Unit Box Width:
0.065
Heli väljundkanalid:
2.0 channels
Driver diameter:
52 mm
Kõlarite arv:
1
Sagedusala:
280 - 16000 Hz
Impedants:
3 Ω
RMSi nimivõimsus:
10 W
Signaali-müra suhe (SNR):
75 dB
Harmooniline moonutus (THD):
10 %
3.5 mm connector:
Ei
Välisseadme (AUX) sisend:
Jah
Bluetooth:
Jah
Bluetoothi versioon:
5.0
Sidetehnoloogia:
Wired & Wireless
Juhtme pikkus:
0.5 m
DC-in jack:
Wi-Fi:
Ei
Product colour:
must
Toote tüüp:
Stereo portable speaker
Helitugevuse reguleerimine:
Buttons
Sisseehitatud mikrofon:
Kaardilugeja integreeritud:
Sobivad mälukaardid:
MicroSD (TransFlash)
FM-raadio:
Hands-free mode:
Mälukaardi max maht:
32 GB
Soovitatav kasutus:
PC / Laptop
Aku mahtuvus:
1200 mAh
Akutehnoloogia:
Lithium
Aku tüüp:
Sisseehitatud aku
Toiteallika tüüp:
Battery,DC,USB
Sügavus:
400 mm
Kõrgus:
55 mm
Kaal:
734 g
Laius:
70 mm
Package depth:
42 mm
Package height:
80 mm
Pakendi kaal:
795 g
Package width:
65 mm
Kaasasolevad kaablid:
Audio (3.5mm),Micro-USB