CHARGER USB UNIVERSAL WHITE/2P TA-UC-2A12-01 GEMBIRD
GEMBIRD TA-UC-2A12-01 tootepilt
  • GEMBIRD TA-UC-2A12-01 tootepilt 1
TootjaGEMBIRD
TootekoodTA-UC-2A12-01
Garantii 2 aastat
Tarneaeg 1-3 tp
Kogus5+ tk
Universal 2-port USB charging adapter, 5 V / 2.4 A
Just plug it into the wall socket to charge your USB-rechargeable device
Supports all smartphones, tablets and other USB devices
  • PURE POWER
  • 2-ports: charge two devices at once
  • Perfect for charging your portables
  • Suitable for use with your smartphone, tablet or any other USB device
Summary:
Gembird TA-UC-2A12-01. Charger type: Indoor, Power source type: AC, Charger compatibility: Smartphone, Smartwatch, Tablet. Input voltage: 100 - 240 V, Maximum output voltage: 5 V, AC adapter output current: 2.4 A. USB 2.0 ports quantity: 2, Power protection features: Overload, Short circuit. Product colour: White
Tootja koduleht:
https://gembird.nl/item.aspx?id=12954
Category Code:
CHA
Unit Box Height:
0.12
Unit Box Length:
0.12
Unit Box Width:
0.08
Laadija ühilduvus:
Smartphone/Smartwatch/Tablet
Laadija tüüp:
Indoor
Väljundite arv:
2 outputs
Samaaegselt ühendatud seadmete arv (max):
Operating principle:
Contact
Toitekaitse funktsioonid:
Overload/Short circuit
Toiteallika tüüp:
AC
USB 2.0 pesade arv:
2
USB Power Delivery (USB PD):
Jah
USB Power Delivery up to:
12 W
Product colour:
valge
VV-adapteri väljundvool:
2.4 A
VV-adapteri võimsus:
24 W
Sisendvool:
0.3 A
Sisendsagedus:
50/60 Hz
Sisendpinge:
100 - 240 V
Maximum output voltage:
5 V
Max võimsus:
24 W
Output current (5V):
2.4 A
Väljundvõimsus:
12 W
Port 1 output current:
2.4 A
Port 1 output power:
12 W
Port 2 output current:
2.4 A
Port 2 output power:
12 W
Kaal:
71 g
Package depth:
120 mm
Package height:
45 mm
Pakendi tüüp:
Hanging box
Pakendi kaal:
96 g
Package width:
80 mm
Töötemperatuur:
0 - 40 °C