TV SET ACC VESA ADAPTER PLATE/22-42" FPMA-VESA200 NEOMOUNTS
Neomounts FPMA-VESA200 tootepilt
  • Neomounts FPMA-VESA200 tootepilt 1
TootjaNeomounts
TootekoodFPMA-VESA200
Garantii 5 aastat
Tarneaeg 1-3 tp
Kogus4 tk
The Neomounts VESA adapter, model FPMA-VESA200 allows a VESA mount with 50x50, 75x75 or 100x100 mm interface to be used with displays with VESA hole patterns of 100x200, 200x200 and 120x180 mm (JVC holepattern). Ideal when flat screen needs different VESA pattern to select wall-, desk- or ceiling mount.
Neomounts FPMA-VESA200 is suitable for screens up to 42" (105 cm). The weight capacity of this product is 35 kg each screen. Depth of this adapter is 3 millimetres only. The adapter is suitable for screens that meet VESA hole pattern 100x200, 200x200 and 120x180 mm (JVC holepattern). Different hole patterns can be covered using Neomounts VESA adapter plates.
All installation material is included with the product.
Summary:
Neomounts FPMA-VESA200 VESA-adapter 22-42". Product colour: Silver, Housing material: Steel, Maximum weight capacity: 35 kg. Weight: 770 g. Package height: 228 mm, Package width: 223 mm, Package depth: 30 mm. Master (outer) case net weight: 16.2 kg, Master (outer) case width: 460 mm, Master (outer) case length: 370 mm. Package net weight: 810 g
Tootja koduleht:
https://www.neomounts.com/default.asp?pageid=44&artdetail=FPMA-VESA200
Category Code:
MMA
Unit Box Height:
0.23
Unit Box Length:
0.26
Unit Box Width:
0.035
Korpuse materjal:
teras
Maximum screen size:
42 "
Maximum VESA mount:
200 x 200 mm
Maximum weight capacity:
35 kg
Minimum screen size:
22 "
Toetatud ekraanide arv:
1
Panel mounting interface:
100 x 100/100 x 200/200 x 100/200 x 200/50 x 50/75 x 75 mm
Product colour:
hõbedane
VESA mounting:
Jah
Kaal:
770 g
Package depth:
30 mm
Package height:
228 mm
Package net weight:
810 g
Pakendi kaal:
800 g
Package width:
223 mm
Päritoluriigid:
China
Harmonized System (HS) code:
Master (outer) case gross weight:
19500 g
Master (outer) case height:
245 mm
Master (outer) case length:
370 mm
Master (outer) case net weight:
16200 g
Master (outer) case width:
460 mm