JAPANNEXT 68.5cm JN-I270FHD200F-HSP 16:9 HDMI/DP FHD
Product image of JAPANNEXT JN-I270FHD200F-HSP
  • Product image of JAPANNEXT JN-I270FHD200F-HSP 1
  • Product image of JAPANNEXT JN-I270FHD200F-HSP 2
  • Product image of JAPANNEXT JN-I270FHD200F-HSP 3
VendorJAPANNEXT
Product codeJN-I270FHD200F-HSP
Ships in 5-8 bd
Quantity5+ pcs
Display diagonal:
68.6 cm (27")
Display resolution:
1920 x 1080 pixels
Native aspect ratio:
16:9
Display technology:
LED
Touchscreen:
No
HD type:
Full HD
Panel type:
IPS
Response time:
0.5 ms
Screen shape:
Flat
Contrast ratio (typical):
1000:1
Maximum refresh rate:
200 Hz
Display number of colours:
16.7 million colours
Display brightness (typical):
300 cd/m²
Viewing angle, horizontal:
178°
Viewing angle, vertical:
178°
Pixel pitch:
0.311 x 0.311 mm
Display diagonal (metric):
68.58 cm
Colour gamut standard:
DCI-P3
Colour gamut:
76%
NVIDIA G-SYNC:
No
AMD FreeSync:
Yes
Flicker-free technology:
Yes
Low Blue Light technology:
Built-in speaker(s):
Built-in camera:
Number of speakers:
2
RMS rated power:
4 W
Market positioning:
Gaming
Product colour:
Silver
Built-in USB hub:
HDMI:
Headphone out:
HDMI ports quantity:
2
HDMI version:
2.0
DisplayPorts quantity:
1
DisplayPort version:
1.2
Audio output:
HDCP:
VESA mounting:
Cable lock slot:
Height adjustment:
Panel mounting interface:
100 x 100 mm
Cable lock slot type:
Kensington
Adjustable height (max):
11 cm
Swivelling:
Swivel angle range:
-15 - 15°
Tilt adjustment:
Tilt angle range:
-5 - 20°
Energy efficiency class (SDR):
E
Energy efficiency class (HDR):
G
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:
21 kWh
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:
36 kWh
Power consumption (typical):
26 W
Power consumption (standby):
0.4 W
Power consumption (max):
50 W
AC input voltage:
120 - 240 V
AC input frequency:
50/60 Hz
Power supply type:
Internal
Operating temperature (T-T):
0 - 50 °C
Operating relative humidity (H-H):
10 - 90%
Width (with stand):
191 mm
Depth (with stand):
614 mm
Height (with stand):
408 mm
Weight (with stand):
4.3 kg
Package width:
675 mm
Package depth:
190 mm
Package height:
435 mm