Dahua Europe TV Set|DAHUA|32"|Smart/HD|1366x768|Android TV|Black|DHI-LTV32-SD100
Product image of Dahua Europe DHI-LTV32-SD100
  • Product image of Dahua Europe DHI-LTV32-SD100 1
VendorDahua Europe
Product codeDHI-LTV32-SD100
Warranty 2 years
Ships in 1-3 bd
Quantity5+ pcs
32" HD Android TV
  • 178°H/178°V extra-wide viewing angle for overall viewing performance
  • Support the adjustment of brightness, contrast, color and definition of the display
  • Support multiple signal inputs
  • Professional thermal design to extend equipment lifespan
  • Physical button and infrared remote dual control mode
Summary:
Dahua Technology DHI-LTV32-SD100. Display diagonal: 80 cm (31.5"), Display resolution: 1366 x 768 pixels, HD type: HD, Display technology: LED, Screen shape: Flat, LED backlighting type: Direct-LED. Smart TV. Display brightness: 240 cd/m², Response time: 20 ms, Contrast ratio (typical): 3500:1, Native aspect ratio: 16:9. Wi-Fi, Ethernet LAN. Product colour: Black
Vendor Homepage:
https://www.dahuasecurity.com/
Category Code:
TVP
Unit Box Height:
0.485
Unit Box Length:
0.79
Unit Box Width:
0.12
Contrast ratio (typical):
3500:1
Display brightness:
240 cd/m²
Display diagonal:
31.51 "
Display number of colours:
16.7 million colours
Display resolution:
1366 x 768 pixels
Display technology:
LED
HD type:
HD
LED backlighting type:
Direct-LED
Native aspect ratio:
16:9
Native refresh rate:
60 Hz
Response time:
20 ms
Screen shape:
Flat
Viewing angle, horizontal:
178 °
Viewing angle, vertical:
178 °
Internet TV:
Yes
Operating system installed:
Android TV
Operating system version:
Android 11
Smart TV:
Yes
Common interface (CI):
Ethernet LAN (RJ-45) ports:
1
HDMI ports quantity:
2
USB 2.0 ports quantity:
2
Audio decoders:
Dolby Atmos
Number of speakers:
RMS rated power:
12 W
Ethernet LAN:
Wi-Fi:
Panel mounting interface:
200 x 200 mm
Product colour:
Black
Stand colour:
Black
Stand type:
Legs stand
VESA mounting:
Audio formats supported:
AAC/AC3/EAC3
Image formats supported:
BMP/GIF/HEIF/JPEG/PNG/WEBP
Video compression formats:
H.264/H.265/MPEG1/MPEG4/VP8
Video formats supported:
HEVC
AC input voltage:
100 - 240 V
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:
26 kWh
Energy efficiency class (HDR):
Not available
Energy efficiency class (SDR):
E
Energy efficiency scale:
A to G
Power consumption (max):
55 W
Power consumption (standby):
0.5 W
Power supply type:
Internal
Operating temperature (T-T):
5 - 40 °C
Depth (with stand):
424 mm
Height (with stand):
81 mm
Weight (with stand):
4100 g
Width (with stand):
717 mm
Package depth:
483 mm
Package height:
115 mm
Package weight:
5000 g
Package width:
788 mm